Ubytování v Norsku

Tranzitní ubytování a ubytování ve městech

Hledáte-li ubytování na jednu nebo několik nocí hotelového typu, uděláte nejlépe, když si ubytování v Norsku zarezervujete předem prostřednictvím některého z rezervačních systémů. Na internetu existují stovky, ne-li tisíce hotelových rezervačních portálů. Pokud nemáte nějaký oblíbený zkuste některou z níže uvedených alternativ.

Tyto tři rezervační portály patří mezi největší a nejspolehlivější na světě:

Portály specializované na rezervace hotelů v Norsku jsou například: http://www.norwayhotels.no a www.hotelsnorway.com

Hostels.com umožňuje vyhledávání a rezervace ubytování v hostelech a levných penzionech - www.hostels.com

Dáte-li přednost tranzitnímu ubytování nebo krátkodobému pobytu v chatě nebo karavanu, pak vězte, že v Norsku je velmi dobrá síť kempů, kde můžete zaparkovat svůj karavan, případně si pronajmou na jednu nebo několik nocí více či méně komfortní chatu. Více informací naleznete na informačním portálu sdružení norských kempů www.camping.no

Ubytování pro rybáře

kvalitni ubytovani pro rybare musi byt blizko vodyAčkoli některé kempy umožňují ubytování na březích řek, jezer nebo na mořském pobřeží, jen málokteré zajišťují pronájem lodí a další služby pro rybáře. Navíc je většina běžných kempů zařízena spíše pro běžnou rekreaci nebo rodinnou dovolenou a nebývá zde atmosféra a klid, který obvykle rybáři při pobytu očekávají.

Pro pobyty rybářů jsou mnohem vhodnější samostatně stojící chaty nebo specializované rybářské kempy. V široké nabídce rezervačního systému Novasol naleznou rybáři celou řadu chat, které leží v dobré poloze, u některých je možné pronajmout i motorové lodě apod. Jedná se však o nabídku určenou primárně pro běžnou rodinnou dovolenou, nikoli o specializovanou nabídku pro rybáře a leckdy nabízené lodě nesplňují požadavky hostů, často chybí místo pro čištění nebo skladování úlovků apod.

Kvalitní ubytování včetně všech služeb, které rybáři pro dobré rybaření i trávení volného času potřebují obvykle v nabídce bežných kempů nebo v přehledech rekreačních chat nenaleznete. Opravdovou kvalitu naleznete ve specializovaných rybářských chatách a kempech. Většina z nich je dnes zastoupena některou z významných evropských cestovních kanceláří specializovaných na rybolov nebo v norském rezervačním systému DINTUR.

Přehled atraktivních revírů a ubytovacích kapacit vhodných pro rybáře naleznete rovněž na těchto stránkách v menu "Rybářské revíry" (menu vlevo), případně na stránkách www.rybolov.com v rubrice cestování / katalog revírů / Norsko

Stravování

Většina ubytovacích kapacit pro rybářskou dovolenou se nachází v přírodě, mimo města a daleko od restaurací. Hosté rybářských chat si obvykle vaří sami, kuchyně v chatách jsou dostatečně vybaveny.
Jestliže vařit neumíte nebo s vařením nechcete ztrácet čas, doporučujeme cestovat na rybářskou výpravu se sadou čerstvých jídel balených pro 7-20 dnů dlouhé cesty. Výrobců je celá řada, např. firma Hamham dodává kvalitní hotová jídla (nejedná se o konzervy), která ohřejete v mikrovlnce nebo ponořením do horké vody na 10 minut. Vybírejte ze 100 druhů jídel na www.hamham.cz 

Některé zásady při pobytu v Norsku

relaxace na palubě lodi KvernoVýprava do Norska bývá pro mnoho rybářů důvodem k uvolnění a relaxaci. Především k „pánským jízdám" někdy patří trocha veselí podpořeného alkoholem. Nicméně platí, že každý turista by se v navštívené zemi měl chovat slušně, dodržovat místní zákony, pravidla a společenské normy. Jinými slovy: každý by se měl v zahraničí chovat tak, aby byl i nadále vítaným hostem a nemusel se za své chování stydět. Při rybářském pobytu využívají rybáři často služeb komfortních ubytovacích zařízení, nezřídka mají pronajaté velmi drahé motorové lodě a navigační přístroje.
Dobré vztahy s norskými hostiteli pomůže udržet respektování několika následujících zásad a zvyklostí: